Меню

Ukr.Life
27 ноября 2017
Веронiка Чекалюк, кандидат наук із соціальних комунікацій, Peak Performance Strategists

У Києві відбулася презентація наукового дослідження Вероніки Чекалюк. Свою працю іміджмейкер вважає своєрідною інструкцією для ефективного іміджування. Книгу науковця розпочинає епіграф улюбленого автора «Можна багато побачити, просто дивлячись», – Н.Талеб «Чорний лебідь».

Представлені у праці знання й методи, описані прийоми й рекомендації стануть у нагоді всім, хто зацікавлений у процвітанні України. У післямові праці Вероніка Чекалюк згадує тих, хто вплинув на формування її фаху й вибір професії іміджмейкера, а нині Peak Performance Strategists.

. «Зі шкільних років я бачила себе у публіцистиці,  любов до книг, зокрема історичних праць, спонукала писати ще із 7 класу. Спершу це були невеличкі замітки про життя тинейджерів, згодом репортажі, іміджеві інтерв’ю, аналітичні статті. Світ журналістики багатогранний і захопливий. Журналістика стала ключем до відкриття цікавого світу, знайомство із видатними особистостями: вченими і науковцями, громадськими діячами – лідерами думок у суспільстві. З багатьма моїми інтерв’юерами досі маю дружні стосунки і вдячна всім, хто доклав краплинку своєї уваги й життєвого досвіду до мого становлення як медіафахівця, спеціаліста із комунікацій та іміджмейкингу», – ділиться враженнями Вероніка Чекалюк.

Науковець розповідає: «Мені імпонує китайська легенда про червону нитку долі, мудреці кажуть, що боги пов’язують червону нитку навколо зап’ястя людей, котрим судилося вплинути на долю одне одного. Ця віртуальна багряна нитка може розтягуватися або заплутуватися у часі та просторі, проте ніколи не розривається. Коли настане час, коли людина буде готова до доленосної зустрічі,  ця нитка починає скорочуватися, вона скорочує відстань до того часу, поки ці людини не зустрінуться. Саме такою доленосною у професійному контексті вважаю дружбу зі С. Митрофановою, у минулому балериною, а сьогодні витонченою жінкою. Світлана – сертифікований коуч Еріксонівського міжнародного університету; медіатор (АНО Центр медіації та права); тренер міжнародного класу; має диплом з відзнакою бакалавра практичної психології, магістр медичної психології; НЛП (Центр НЛП в освіті, А. Плігін), її практична діяльність – це вирішення конфліктів, проведення процедури медіації, індивідуальне консультування, коуч-сесії, тренінги та  і семінари.

Під час навчання в університеті я регулярно друкувалася як фрілансер у всеукраїнських виданнях, серед яких: «Галицькі контракти», «Компаньон», «Бізнес», «День», «Дзеркало тижня» та ін. Видання присилали мені на пошту теми для вивчення й підготовки розгорнутого матеріалу (журналістика – це захоплива гра, де щоразу можна обирати для себе цікаву роль). Так одного разу дізналася про тренінг Світлани Митрофанової, передбачалося, що я прийду як звичайна відвідувачка й потім напишу враження про інноваційне навчання. Так ми познайомилися й потоваришували з лектором. Потім Світлана регулярно запрошувала мене у свій центр психології «Life-Design» на каву й для дружнього спілкування. На одній із коуч сесій ми познайомились із   гуру піару Олексієм Ситниковим, він саме завершив свій черговий мегапроект і з радістю ділився враженнями, презентуючи виборчий кейс. Технології Ситникова мене захопили, він надзвичайно харизматична людина, закохана у життя і свій фах. Саме О.Ситников став «ключем» у світ політичного іміджмейкингу. Палітра арсеналу комунікаційних технологій доволі широка: робота іміджмейкерів і PR-технологів, публічні кроки державних лідерів, діяльність дипломатів, робота інформаційних агенцій та прес-служб, ефективність меседжів через призму продуктивної роботи державної служби зв’язків із громадськістю, рекламно-інформаційних служб та інших допоміжних сфер», – згадує Вероніка.

«Футуролог-філософ Н. Талеб у своїй праці викладає теорію випадковості, а саме: все, що відбувається, – закономірність, яку вчений називає «Чорним лебедем», тобто мається на увазі дуже малоймовірна подія, яка принесла дуже серйозні наслідки, – розмірковує Вероніка, – Так фактично Ситников став моїм «Чорним лебедем», він «розбудив у мені» прагнення до змін і самовдосконалення. Бібліотека моїх настільних книг змінилася, домінуючими стали праці з НЛП, паблік рилейшинз, політології та економіки, монографії футурологів… А також навчання у докторантурі Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю: прикладні соціально-комунікаційні технології, і як кульмінація навчального процесу – написання докторського дисертаційного дослідження на тему «Медійний імідж України в аспекті формування і трансформації». Сподіваюся, мої наукові статті та монографії для когось, можливо, стануть «Чорним лебедем», стимулом  для самоудосконалення, ключем до позитивних змін в інтересах України і кожного громадянина».

;